Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza

Premiera: 2005-04-08
Autor: Szolem Aleichem
Reżyseria: Zbigniew Macias
Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert
Muzyka: Jerry Bock
Choreografia: Walerii Niekrasow
Libretto: Joseph Stein
Teksty piosenek: Sheldon Harnik
Kierownictwo muzyczne: Zbigniew Macias, Monika Zytke
Orkiestra pod dyrekcją: Bohdana Jarmołowicza
Obsada:

Bożena Borek

Igor Chmielnik

Paulina Fonferek

Adam Jędrosz

Jerzy Karnicki

Ireneusz Kaskiewicz

Krzysztof Kluzik

Zbigniew Kozłowski

Zbigniew Kułagowski

Michał Lisiewicz

Dominika Macedońska

Monika Macedońska

Maciej Markowski

Hanna Piotrowska

Jacek Ryś


Ceny biletów:
normalny: 45 zł
ulgowy: 35 zł
grupowy: 35 zł

Skrzypek na dachu

Tytuł oryginalny: Fiddler on the roof

- słynny musical według libretta Josepha Steina opartego o powieść tworzącego w jidysz galicyjskiego pisarza Szolema Alejchema - "Tewie mleczarz". Istotą tego barwnego widowiska muzycznego (i tanecznego) jest afirmacja człowieczeństwa, ukazanego na tle codziennego życia małej społeczności żydowskiej zasiedlającej niewielką mieścinę Anatewka na zachodniej Ukrainie na początku XII wieku - życia, którego rytm wyznacza rygorystyczna żydowska tradycja, rozmywana co i rusz przez ogarniające ówczesną carską Rosje wrzenie rewolucyjne i zmiany obyczajowe, których powiew dotyka również tę małą, zamkniętą społeczność. Któż dziś nie zna słynnej, a przecież niemal "sztandarowej" piosenki tego musicalu: "Gdybym był bogaty" - niejako emanacji marzeń ubogiego mleczarza ale i jednocześnie na pewien sposób filozofa - Tewiego, ojca pięciu córek, borykającego się z codziennymi problemami, a jednak pogodnego, wciąż dyskutującego z Bogiem na temat losu swojego, swoich najbliższych i bliźnich. Warstwę muzyczną "Skrzypka na dachu" stworzył Jerry Bock, a teksty piosenek - Sheldon Harnick.

Prasa o spektaklu:
SKRZYPEK PORWAŁ
Owacja na stojąco trwająca blisko 10 minut - tak słupszczanie przyjęli wczorajszą premierę „Skrzypka na dachu" na deskach Nowego Teatru.

- To było niesamowite przeżycie. W sumie przez scenę przewinęlo się blisko 100 osób - aktorów i muzyków. Czegoś podobnego w słupskim teatrze jeszcze nie bylo. A gdy śpiewa Ireneusz Kaskiewicz, grający Tewiego mleczarza, to ciarki mi szły po plecach - mówił nam tuż po zakończeniu spektaklu Piotr Stępień ze Słupska. Reżyserem spektaklu jest Zbigniew Macias - wybitny śpiewak operowy i aktor musicalowy. (...)
12.04.2005 rok
Głos Słupski

Czas trwania spektaklu 3 godz. (z przerwą).

Galerie:

Więcej zdjęć i galerii:
Skrzypek na dachu


NOWY TEATR 76-200 Słupsk, ul. Lutosławskiego 1, tel.: 59 846 70 00 | e-mail:
Logowanie