Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zaprasza

Premiera: 2015-07-09
Autor: Hugh Lofting
Przekład: Bogumiła Szachnowska
Reżyseria: Konrad Szachnowski
Scenografia: Pavel Hubićka
Muzyka: Jerzy Stachurski
Choreografia: Juliusz Stańda
Przygotowanie muzyczne: Jolanta Otwinowska
Obsada:

Bożena Borek

Igor Chmielnik

Aleksandra Derda

Paulina Fonferek

Diana Gliniecka

Jerzy Karnicki

Krzysztof Kluzik

Małgorzata Mijewska

Hanna Piotrowska

Jacek Ryś

Emilia Siemaszko

Julian Swift-Speed

Paulina Łaga


Ceny biletów:
normalny: 15 zł
ulgowy: 15 zł
grupowy: 15 zł

Doktor Dolittle i przyjaciele

Tytuł oryginalny: The Story of Doctor Dolittle

„Doktor Dolittle i przyjaciele” to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. W 1998 roku o fenomenie Doktora Dollitle przypomniał Eddie Murphy, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.
Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną
z najważniejszych lektur małego czytelnika obok takich książek, jak: „Kubuś Puchatek” Alana Aleksandra Milne, „Emil i detektywi” Ericha Kästnera czy „Mary Poppins” Pameli Lyndon Travers.
Tytuł „Doktor Dolittle i przyjaciele” na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Warto przyjść do Nowego Teatru, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa
Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom z muzyką Jerzego Stachurskiego udasz się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.
Spektakl przygotowuje doskonałe trio realizatorów: Konrad Szachnowski - reżyseria, Pavel Hubićka - scenografia oraz Juliusz Stańda - choreografia. Na scenie zobaczymy trzynastu roztańczonych i rozśpiewanych aktorów naszego teatru. Zapraszamy dzieci od lat 5 do 100!

Czas trwania spektaklu 1 godz. 50 min.


NOWY TEATR 76-200 Słupsk, ul. Lutosławskiego 1, tel.: 59 846 70 00 | e-mail:
Logowanie